Home » Posts tagged with "lajme nga elbasani"

Elbasan, 22 vjecari vritet në mes të qytetit

Një 22 vjecar është ekzekutuar në qëndër të qytetit të Elbasanit pasi u godit me mjete të forta. Viktima është i riu nga ky qytet, Ervis Shima, i cili është goditur dhunshëm, cka i ka shkaktuar vdekjen. Policia ka mbërritur në vendngjarje për të zbardhur rrethanat që cuan në vrasjen e 22 vjecarit, ndërsa autori është në kërkim. Emri i... 

Binjëkazohen qytetet e Tetovës dhe Elbasanit

Të enjten është mbajtur seanca e katërmbëdhjetë me radhë e Këshillit komunal të Tetovës në të cilën këshilltarët kanë shqyrtuar tetë pika të Rendit të ditës. Këshilltarët miratuan Propozim- Vendimin për ndërprerje të mandatit të këshilltarit Atilla Rexhepi dhe në vend të tij është zgjedhur Kujtime Iljazi anëtare e re e Këshillit... 

Elbasan: Maturantja vritet në shkollë

Endrit Llambaj vret gjimnazisten Gerta Baja dhe ne momentin qe po ndiqej nga policia I jep fund jetes me nje plumb ne koke. Policia e Elbasanit ben te ditur se ngjarja ndodhi sot ne mengjes ne oren 9.10 minuta ne shkollen e mesme “Mahir Domi”. Krimi ndodhet ne mjediset e gjimnazit. Viktima, Baja eshte  maturante, ndërsa autori i krimit, Endrit Llambaj,... 

Berisha, prezanton projektin e autostradës Tiranë-Elbasan

Në nisje të turit të ri me qytetarët, sot kryeministri Berisha u ndal në qytetin e Elbasanit. Berisha prezantoi projektin teknik të autostradës Tiranë-Elbasan, si veprën që mund të jetë më e kushtueshmja në vend, por shndërrohet në faktor madhor zhvillimi. Për ndërtimin e këtij segmenti, pjesë e parë e boshtit të Jugut është zgjedhur trajektorja...